Kultūrizmo klubo „Tauras” istorija

MARIJAMPOLĖS KULTŪRIZMO IR FITNESO KLUBAS
„TAURAS”

Marijampolės kultūrizmo ir fitneso klubas „TAURAS” įkurtas 1997 m. Pagrindinė  klubo bazė sukurta  kultūrizmo klube „Viktorija”. Šį klubą 1989 metais įkurė vienas iš kulturizmo entuziastų  mieste Vidmantas Žiemys, dabar užimantis klubo „TAURAS” pirmininko pareigas.

Pagrindinis klubo „TAURAS” tikslas yra propaguoti sveiką gyvenimo būdą, padėti miesto gyventojams ir svečiams fiziškai sustiprėti ir įgauti gražias kūno linijas. Taip pat propaguoti kultūrizmą ir fitnesą, kaip sporto šaką Marijampolės mieste.
Nuo klubo įkūrimo vyr. trenerio pareigas eina Rinaldas Česnaitis, visą savo energiją  atiduodantis tam, kad mieste butų sukurta stipri kultūrizmo ir fitneso komanda, galinti konkuruoti su futbolo, krepšinio bei galiūnų sporto šakomis. Jo ir Vidmanto Žiemio suburta jaunimo komanda 1998 metais pirmą kartą Klaipėdoje tampa jaunių ir jaunimo čempione klubų tarpe. Tai buvo pirmasis toks didelis pasiekimas, įkvėpęs pasitikėjimo savimi ir pažadinęs norą siekti dar aukštesnių rezultatų. Tais pačiais metais klubo sportininkas Rimvydas Bagdonas tampa Lietuvos kultūrizmo čempionu (svorio kategorijoje iki 70 kg). Tai pirmasis Lietuvos kultūrizmo čempionas Marijampolės mieste.

2000 metais pirmoji miesto kultūristė Greta Malinauskienė tampa Lietuvos čempionato prizininke ir gauna teisę dalyvauti Pasaulio čempionate Lenkijoje, kuriame uzima XIII vietą. Jau sekančiais metais Greta tampa Lietuvos čempione ir dalyvauja Europos čempionate Kijeve. Ten ji užima IX vietą. 2002 metais Greta Europos čempionate Budapešte iškovoja VIII vietą. Po šių startų nusprendžia pailseti ir tuo pačiu pradeda dirbti trenere atsidariusiame klubo filiale.

2003 metai – klubo kilimo metai.
Šiais metais klubas suburia gausią,stiprią,vieningą,visomis jėgomis siekiančią kuo aukstesnių rezultatų,komandą. Tų metų rudenį ji tampa Lietuvos taurės nugalėtoja klubų įskaitoje ir tuo pačiu – LKF klubų reitingų nugalėtoja, tuo įrodydama, kad yra pajėgi konkuruoti su pačiais stipriausiais Lietuvos klubais: Šiaulių”Elada”, „Gyliu”, Kauno „Olimpu” ir t.t. Tais pačiais metais įkuriamas dar vienas klubo filialas, kuriame treneriu dirbo Aurimas Kunevičius (dabar – jį pakeitęs Rimvydas Bagdonas).

2004 metai – auksiniai klubo metai.
Tais metais klubas antrus metus iš eilės tampa LKF reitingo nugalėtoju klubų įskaitoje. Klubas laimėjo visose LKF Lietuvoje organizuotose varzybose. Tais pačiais metais, atstovaudami Lietuvos rinktinę, klubo sportininkai pasiekė daug svarių rezultatų ne tik Europos, bet ir Pasaulio čempionatuose. Tai Giedrius Abeciunas, Arnas Liaukus, Henrikas Juraitis, Zita Malinauskaitė, Donatas Utaravičius.

2005 metais klubas vėl tarp geriausių Lietuvoje.
Klubo sportininkas Giedrius Abeciunas Lenkijoje vykusiame Europos jaunimo čempionate fitneso kategorijoje tampa vicečempionu, Kristina Jankauskaitė iškovoja V vietą, Kristina Karaliutė-IX vietą.
Pasaulio suaugusiųjų čempionate debiutuoja Arnas Liaukus, kuris fitneso kategorijoje iškovoja XI vietą.
Kiti klubo sportininkai dalyvauja WFF Europos ir Pasaulio čempionatuose ir pasiekia labai aukštų rezultatų: Darius Minkevičius yra Europos vyrų ir Pasaulio veteranų vicečempionas, Gediminas Paulavičius – jaunimo Pasaulio čempionas, Elena Stasiukynienė – Pasaulio veteranių čempionė. Taip pat ji tampa pirmąja mieste profesionale fitneso sportininke ir Maskvoje vykusiame WFF profesionalų Pasaulio čempionate iskovoja V vietą.

2006 metais klubas trečią kartą tampa LKF klubų reitingo nugalėtoju.
Daug dėmesio skiriama jaunų sportininkų rengimui. Tai tampa pagrindiniu tikslu, nes jaunimas – komandos pamatas, ir būtent jo pasiekimai ateityje garsins klubą, miestą ir Lietuvą tarptautiniuose turnyruose bei Europos ir Pasaulio čempionatuose.
Klubo sportininkas Tomas Galeckas tampa tarptautinių varžybų Grand prix „Pepa” fitneso kategorijos II vietos laimėtoju, Arnas Liaukus-IV vietos laimėtoju, Darius Minkevičius ir Mindaugas Čepulionis debiutuoja IFBB Europos čempionate, kur iškovoja VIII-tas vietas. Pirmą kartą Marijampolėje yra surengiamas tarptautinis turnyras ”Mis ir Misteris Baltija”, kur iškovojusi VI vieta, finalininke tampa Kristina Karaliūtė.
Geriausias tų metų sportininkas Tomas Galeckas debiutuoja Europos čempionate Italijoje. Čia jis iškovoja VII vietą.
Kita klubo fitneso lyderė Kristina Jankauskaitė iškovoja V vietą Europos WABBA čempionate Vokietijoje.
Sėkmingas klubui tampa rudens sezonas, kuriame geriausias klubo jaunimo sportininkas Giedrius Abeciūnas tampa Pasaulio (IFBB) fitneso vicečempionu, o geriausia jaunimo sportininkė Kristina Karaliūtė-Pasaulio III-s vietos laimėtoja.
Geriausia visu laikų Marijampolės kultūristė Elena Stasiukynienė tampa WFF Pasaulio čempionato kultūrizmo kategorijos nugalėtoja.

2007 metais klubas, nemažindamas apsukų, toliau vykdo savo veiklą.
Klube vykdomi renovaciniai darbai: atnaujinami dušai ir rūbinės,  pastatomos naujos sporto stakles visoms raumenų grupėms vystyti.
Klubas tais metais ketvirtą kartą tampa reitingų nugalėtoju.
Klubo sportininkai pasiekia svarių rezultatų tarptautinėse varzybose.
Klubo fitneso sportininkė Kristina Jankauskaitė iškovoja III-čią vietą pirmose neolimpinėse žaidynėse Kijeve, po kurių buvo apdovanota pinigine premija sporto departamente. Kultūristė Elena Stasiukynienė ir kūno fitneso atstovė Ingrida Blagušauskaitė debiutuoja (IFBB) Pasaulio moterų čempionate, kur daugiau kaip iš 25-ių sportininkių iškovoja atitinkamai 11 ir 10 vietas. Ingrida Blagusauskaitė- pirmoji Lietuvos sportininkė, tapusi tais metais absoliučia prestižinių tarptautinių varžybų”Grand prix Pepa” nugalėtoja. Keturios klubo sportininkės: E. Stasiukynienė, K. Karaliūtė, K. Jankauskaitė ir L. Juknelytė tampa 2007-tų m.kaimyninės Latvijos čempionėmis. Kulturistė E.Stasiukynienė ir jaunimo sportininkė Lina Juknelytė dalyvauja jaunimo ir veteranų Pasaulio čempionate (IFBB) Budapešte ir iškovoja atitinkamai 7-tą ir 5-tą vietas.

2008m. – tai klubo sportininkų šlovės metai.
Prireikė 10-ties metų,kad klubo sportininkai ir suaugusiųjų kategorijose Europos ir Pasaulio čempionatuose užliptų ant prizininkų pakylos. Darius Minkevičius ir Elena Stasiukynienė tampa Europos mišrių porų čempionais, Darius iškovoja 4-tą vietą Europos klasikinio kultūrizmo kategorijoje.
Gerai sezoną pradeda ir Ingrida Blagušauskaitė:dalyvaudama tarptautiniame turnyre „Grand Prix Loaded cup” Danijoje kategorijoje iškovoja II-tą vietą, o absoliučioj kategorijoj-III-čią vietą.
Veteranų Europos čempionate prizininke ( II-ra vieta) tampa E. Stasiukynienė. Ingrida Blagušauskaitė, Europos čempionate iškovojusi VII-tą vietą, rudenį tampa Pasaulio čempione. Po to seka jos pergalė tarptautinėse varžybose Grand prix”Pepa” ir II-ra vieta Grand Prix Olandijoje. Kultūristė E. Stasiukynienė Pasaulio čempionate iškovoja VIII-tą vietą, o analogiškose veteranų varžybose -V-tą.
Jaunosios klubo sportininkės Brigita Večerskaitė ir Agnė Stasiukynaitė Pasaulio jaunimo čempionate iškovoja 10-11-tą vietas.
Darius Minkevičius Pasaulio klasikinio kultūrizmo čempionate tampa VIII-s vietos laimėtoju.

Taip baigiasi sporto klubo „TAURAS”sėkmingiausias sportininkų varžybinis sezonas. 2008-tais m. klubas 5-tą kartą tampa geriausiu LKFF reitingų klubu.